Casa De Temporada Piscina Com Proxima A Praia
Upp till 6 gäster kan bo i Casa De Temporada Piscina Com Proxima A Praia Saquarema och besöka Museu do Sambaqui da Beirada, som ligger ungefär 6 minuters promenad bort.
Villan erbjuder ett väldigt bra läge 2 km från Praia do Boqueirao och 6 km från Church of Nossa Senhora de Nazare. Den här villan med 2 badrum ligger cirka 10 minuters bilresa från Praia de Barra Nova. Gästerna kan också besöka Igreja de Nossa Senhora de Nazareth, som ligger cirka 7 km bort.
Badrumsfaciliteterna i Casa De Temporada Piscina Com Proxima A Praia inkluderar också en dusch.
Boendet har ett kök och matplats för gästerna. Det finns också köksredskap för att förbereda din egen måltid. För att testa rätter från det sydamerikanska köket kan gästerna gå till restaurangen Toca Do Peixe, som ligger cirka 40 minuters bilresa bort. Koppla av och njut av en privat pool och en privat trädgård.
- Lokala sevärdheter
- Museu do Sambaqui da Beirada313 km
- Brazilian Volley training sport center1680 km
- Duck Lake823 km
- Casa de Cultura Walmir Ayala4859 km
- Saquaremasjon1161 km
- Volleyball Museum1646 km
- Lagoa de Saquarema2287 km
- Flygplatser
- Cabo Frio Flygplats63 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
- Husdjur tillåtna
Mat och drycker
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
På rummet
- Matbord
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i Casa De Temporada Piscina Com Proxima A Praia?
Ja, Casa De Temporada Piscina Com Proxima A Praia erbjuder Wi Fi. - ❓
Erbjuder Casa De Temporada Piscina Com Proxima A Praia ett kök?
Casa De Temporada Piscina Com Proxima A Praia har ett kök med köksredskap. - ❓
Kan vi ta med våra husdjur till denna villa?
Ja, husdjur är tillåtna på denna villa. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i villan?
I villan kan du utforska Saquaremas viktigaste landmärken, inklusive Praia do Boqueirao (2 km), Igreja de Nossa Senhora de Nazareth (6 km) och Church of Nossa Senhora de Nazare, som finns inom 15 minuters bilresa.